2013 Conference Tournament Brackets

By
Updated: January 14, 2013
brackets4

Hoosier Hills: Bedford North Lawrence, Columbus East, Floyd Central, Jeffersonville, Jennings County, Madison, New Albany, Seymour.
Team Scores

Southern Indiana Wrestling Conference: Christian Academy, Charlestown, Crawford County, Eastern(Pekin), Forest Park, Milan, Mitchell, New Washington, Providence, Paoli, Salem, Scottsburg. Southwestern, Switzerland County

Hoosier Crossroads Conference: Avon, Brownsburg, Fishers, Hamilton Southeastern, Harrison (West Lafayette), Lafayette Jefferson, McCutcheon, Noblesville, Westfield, Zionsville.

Sagamore: Crawfordsville, Danville, Frankfort, Lebanon, North Montgomery, Southmont, Tri-West Hendricks, Western Boone.

Mid-State: Decatur Central, Franklin Community, Greenwood, Martinsville, Mooresville, Plainfield, Whiteland.

Hoosier: Benton Central, Delphi, Lafayette Central Catholic, Rensselaer Central, Sheridan, Tipton, Twin Lakes, West Lafayette.

Allen County: Adams Central, Bluffton, Garrett, Heritage, Leo, South Adams, Southern Wells, Woodlan.

Metropolitan: Ben Davis, Carmel, Center Grove, Lawrence North, North Central (Indianapolis), Terre Haute North, Terre Haute South, Warren Central.

North Central: Anderson, Huntington North, Kokomo, Logansport, Marion, Muncie Central, New Castle, Richmond.

Summit: Fort Wayne Bishop Dwenger, Fort Wayne Bishop Luers, Fort Wayne Concordia, Fort Wayne North Side, Fort Wayne Northrop, Fort Wayne Snider, Fort Wayne South Side, Fort Wayne Wayne.

Indianapolis Public Schools: Indianapolis Arlington, Indianapolis Arsenal Technical, Indianapolis Broad Ripple, Indianapolis Emmerich Manual, Indianapolis George Washington, Indianapolis Howe Academy, Indianapolis Northwest.

Northern State: Bremen, Culver Community, Glenn, Jimtown, Knox, Laville, New Prairie, Triton.

Northeast Corner: Angola, Central Noble, Churubusco, Eastside, Fairfield, Fremont, Lakeland, Prairie Heights, West Noble, Westview.

Northeast Hoosier: Bellmont, Carroll (Fort Wayne), Columbia City, Dekalb, East Noble, Homestead, New Haven, Norwell.

Mid-Indiana:
Team Scores Cass, Eastern (Greentown), Hamilton Heights, Maconaquah, Northwestern, Peru, Taylor, Western.

Western Indiana: Brown County, Edgewood, Northview, Owen Valley, South Vermillion, Sullivan, West Vigo.

Great Lakes Athletic: Hammond, Hammond Clark, Hammond Gavit, Hammond Morton.

Eastern Indiana: Batesville, East Central, Franklin County, Greensburg, Lawrenceburg, South Dearborn.

Three Rivers: Manchester, North Miami, Northfield, Rochester, Southwood, Tippecanoe Valley, Wabash, Whitko.

Central Indiana: Alexandria, Blackford, Eastbrook, Elwood, Frankton, Madison-Grant, Mississinewa, Oak Hill.